Etiketler

Advertise

Social Share

Recent comments

En Zor Anneler Günü! Tecavüz İftirasına Kurban Giden Oğlunu Mezarında Ziyaret Etti


Aadana'da kendisine tecavüz ettiğini iddia eden F.N.B.'nin (15) babası Emrah B. tarafından öldürülen Muhammet Reşit Yıldırım'ın annesi Fatma Yıldırım, Anneler Günü'nde oğlunun mezarı başında gözyaşı döktü. Oğluna iftira atan F.N.B.'nin tahliye edilmesini hatırlatan Fatma Yıldırım, Bize bu acıyı yaşatanları Allaha havale ediyorum dedi.
4 KURŞUNLA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
Olay, geçen 14 Ağustos'ta merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi Kışla Caddesi'nde meydana geldi. Bir elektronik firmasında çalışan Muhammet Reşit Yıldırım, iş yerinin kamyonetine binerken Emrah B.'nin tabancalı saldırısına uğradı. Vücuduna isabet eden 4 kurşunla yaralanan Muhammet Reşit Yıldırım, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Emrah B. ise kaçmaya çalışırken polis tarafından suç aleti tabanca ile yakalandı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayın ardından gözaltına alınan Emrah B., Yıldırım'ı kızına tecavüz ettiği için öldürdüğünü söyledi. Emrah B. tutuklanırken, kızı F.N.B. ise psikolojisi bozulduğu gerekçesiyle Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördü.

DNA RAPORU İFTİRAYI ORTAYA ÇIKARDI
Sanık Emrah B.'nin Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada, F.N.B., Yıldırım ile bir yıl boyunca sosyal medya üzerinden görüştüklerini söyledi. F.N.B., Muhammet Reşit Yıldırım'ın kendisini teyzesiyle tanıştıracağını söyleyerek bir eve götürdüğünü, burada cinsel saldırıya uğradığını ve hamile kalmasının ardından durumu annesinin fark ettiğini, kürtaj olduğunu anlattı. Mahkeme heyeti, öldürülen Yıldırım ile ceninden alınan örneklerin karşılaştırılarak bebeğin babası olup olmadığının belirlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. Alınan örnekler, Adana Kriminal Polis Laboratuarı Müdürlüğü'ne gönderildi. Yapılan incelemenin ardından raporda, 'Maktul Muhammet Reşit Yıldırım'dan alınan örnekler ve F.N.B.'ye ait olan cenindeki doku örneklerinde baba-çocuk ilişkisi bakımından uyum bulunmamaktadır' denildi.

TUTUKLANDI
21 Mart'ta görülen duruşmasının son celsesinde F.N.B., kürtajla alınan bebeğin babasının Muhammet Reşit Yıldırım olmadığını söyledi. Babasının yengesinin yeğeni M.Ç. tarafından hamile bırakıldığını ileri süren F.N.B., Öldürülen Muhammet ile cinsel ilişkiye de girmedim dedi. Mahkeme başkanının, Daha önce bunları neden söylemedin sorusu üzerine F.N.B, Babamdan korktuğumdan dolayı söylemedim. M.Ç.'ye bir şey olur, babam bir şey yapar diye korktum. O yüzden Muhammet Reşit'in ismini vermek zorunda kaldım. Onunla 3 ay arkadaşlığımız oldu. Özür dilerim, pişmanım dedi.
Tekrar söz verilen sanık Emrah B. ise, Bir insanın kızı ve eşi bunu yaparsa ben ne yapayım Yaptığımdan pişmanım, özür dilerim. Kızıma 10 defa sordum. Bana her defasında Muhammet Reşit'in ismini verdi. Ben neden suçsuz bir insana bunu yapayım dedi.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Hatay'da koruma altında bulunan F.N.B., 'iftira' suçundan gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Mahkeme, F.B.N'yi iftira suçundan önce 4 yıl hapis cezasına mahkum etti. Yaşının küçük olması nedeniyle cezası 2 yıl 8 aya indirilip, tahliye edildi.

OĞLUNUN MEZARINI ZİYARET ETTİ
Demans hastası anne Fatma Yıldırım ise oğlunu kaybettikten sonra durumu kötüleşti. Beyninde küçülme olan Yıldırım'ın, stresin etkisiyle hastalığı ilerledi. Oğlundan ayrı ilk anneler gününde mezarlığı ziyaret eden Yıldırım, burada gözyaşlarına boğuldu. Hastalığı sebebiyle ayakta durmakta zorlanan Fatma Yıldırım, Bana bu anneler gününde bu acıyı yaşattılar, oğlum toprağa girdi, ben üzüntüden hastalığın pençesine düştüm. Bize bu acıyı yaşatanları Allaha havale ediyorum dedi.
Baba Ali Yıldırım ise, Eşimin geldiği durum ortada, anneler gününde bizi yaktılar. Eşimin ayakta duracak hali yok, çocuğunu mezarlıkla görmesini istedim. Annesine hediye vermesi gereken bir çocuğumuz varken, şimdi toprağın altında. Burada dua okuyoruz, yapacak başka bir şeyimiz yok diye konuştu.

Yorum Gönder

Türkiye'de İlk Ve Tek | buneloji.com