Etiketler

Advertise

Social Share

Recent comments

Stresten Uzak Durun!!! İşte Stresin Vücuttaki Etkileri!!!


Günlük yaşantının koşturması ile gün içerisinde strese maruz kalıyoruz. Ancak bu durum vücudumuzda bazı bölgeleri etkileyebiliyor. İşte stresin vücuda etkileri
MİDE
Stresteyken sindirim problemi görülebilir. Baskı anında sindirim yavaşlayıp kabızlığa veya o an aşırı stresliysek ishale de yol açabilir. Harvard'da bir Tıp makalesine göre stres ve depresyon mideyle ilgili birçok hastalığa yol açıyor. Sindirim problemi yaşıyorsanız doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin!

mide-Hdkm.jpg

GÖZ
Bir çalışmada aşırı seviyedeki fiziksel ve duygusal stresin gözlerin etrafında titremeye yol açtığı söylenmiştir çünkü stres göz kapaklarını açıp kapatmaya yarayan küçük bir kas grubunu tetiklemektedir. Gözlerinizde yorgunluk varsa aynı zamanda ağrı ile karşılaşıyorsanız nedeni uzun süre bilgisayara bakmanızda olabilir. Telefon ve bilgisayar ekranına sürekli bakmak gerginliğe sebep olur. Araştırmalara göre stres yaşayan insanların göz kuruluğu yaşama ihtimalleri daha yüksek olduğu belirtildi.

agrid-TifH.jpg

OMUZLAR
Psikolojik ve fiziksel olarak ne kadar dayanıklı olursak olalım stresin sağlığımız üzerinde son derece ciddi olumsuz etkileri olduğu artık bilinen bir gerçektir. İş yerinde, gündelik hayatımızda istemeden omuzlarımızı kasarız. Japonya'da yapılan bir çalışmaya göre gerginlik yaşamak omuz ağrısına yol açıyor.

agri4-8vJi.jpg

ÇENE
Stres, gün içerisinde istem dışı ortaya çıkan diş sıkma veya gıcırdatma hareketi dişlere hasar verdiği gibi çene eklemine de ciddi zararlar verir. Uyku esnasında dişlerinizi sıkıyorsanız gece koruyucularını kullanıp kullanmamanız gerektiğini hekiminize danışmanız gerekmektedir.

agri3-5VUo.jpg

KALÇA
Gün içerisinde kalça açma hareketleri yaparak kalçaların taşıdığı gerginliğin azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu gerginlik günlük hayatımızda yaşadığımız stres, sürekli oturma ya da yaptığımız egzersizlerden kaynaklanan kasılmalar olabilir.

agri2-DJpj.jpg

Yorum Gönder

Türkiye'de İlk Ve Tek | buneloji.com